• Święto szkoły
          • Święto szkoły

          • 12.05.2024
          • Piątkowy dzień był dla naszych uczniów dniem pełnym emocji i wrażeń. Po całym tygodniu poznawaniu kultury państw europejskich, nadszedł czas podsumowania działań oraz zdobytej wiedzy. 

            Uczniowie poszczególnych oddziałów klasowych przygotowali stanowiska przedstawiające dany kraj europejski: 

            • klasa IVa - Wielka Brytania,
            • klasa IVb - Portugalia,
            • klasa IVc - Słowacja,
            • klasa Va - Ukraina,
            • klasa Vb - Niemcy,
            • klasa Vc - Gracja,
            • klasa VIa - Włochy,
            • klasa VIb - Węgry,
            • klasa VIIa - Francja,
            • klasa VIIb - Chorwacja,
            • klasa VIIIa - Hiszpania,

            nie zabrakło ciekawostek, quizów, gier stworzonych przez uczniów mających na celu przybliżenie kultury danego kraju oraz smakołyków i potraw narodowych kuchni. Przygotowane stanowiska cieszył się ogromnym zainteresowaniem wszystkich uczniów. 

            Bez wątpienia piątkowy dzień był prawdziwym świętem szkoły, który mamy nadzieję zachęci uczniów do zdobywania wiedzy oraz podróżowania po różnych krajach w celu poznawania ich kultury.  

        • Tydzień Kultury Europejskiej w klasach IV - VIII
          • Tydzień Kultury Europejskiej w klasach IV - VIII

          • 11.05.2024
          • Powrót po weekendzie majowym dla naszych uczniów był czasem obfitującym w wiele wydarzeń oraz akcji, w ramach obchodzonego w dniach 6 – 10 maja Tygodnia Kultury Europejskiej.  Każdego dnia od poniedziałku do czwartku uczniowie poznawali kolejne ciekawostki z różnych zakątków Europy.

            Poniedziałek upływał nam pod zanikiem kultury, sztuki i muzyki. Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie mogli wysłuchać tradycyjnych narodowych utworów muzycznych przygotowanych przez Panią Milenę Rębiejewską, zaś w szkolnej bibliotece mogli wypożyczyć wybraną pozycję książkową z kanonu autorów europejskich w ramach przygotowanej przez Panią Dorotę Wójtowicz wystawę literatury europejskiej.

            Pani Anna Dziewiacień – Dobosz ogłosiła konkursu plastyczno – literacki, w którym  uczniowie mieli za zadanie wykonać projekt okładki książki, poniżej prezentujemy wyniki:

            • 1 miejsce - Sofia Kozhevnikowa  - 7b
            • 2 miejsce - Amelia Majchrowska  -7b
            • 3 miejsce - Pola Kubińska - 6b

            Dzień  Matematyki, czyli wtorek w ramach obchodów Tygodnia Kultury Europejskiej był okazją do innego spojrzenia na Królową Nauk. Uczniowie pod opieką Pani Katarzyny Tomporowskiej uczestniczyli w  konkursie „Mistrz pamięci liczby π”, który polegał ma odtworzeniu z pamięci jak największej ilości kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Najlepsi uczniowie to: Alicja Kubanek – klasa 7b – 71 cyfr, Filip Kuliś – klasa 6b -51 cyfr, Kamil – Kądzielski –Zysk - klasa 7b – 37 cyfr, Sofia Kozhevnikowa klasa 7b- 33 cyfry, Marysia Jaroszewska - klasa 4c -31 cyfr.

            Kolejny konkurs to Rebusy matematyczne, które zaprezentowane były na szkolnym korytarzu. Zadaniem uczniów było odgadnięcie haseł pod rysunkami. W tej kategorii najlepszym uczniem okazał się Antoni Ślubowski – klasa 7b – rozwiązał 5 rebusów.

            Uczennice klasy 7b prezentowały uczniom klas 4-8 humory z zeszytów szkolnych, ciekawostki o słynnych matematykach oraz zagadki matematyczne. Było ciekawie i na wesoło.

            Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4c, 5b, 6b wykonywali plakaty pt. „Cudaki matematyczne” oraz „Zwierzaki figuraki”. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością, a radosne kolory dominowały w ich pracach.

            Uczniowie klasy 7b wcielili się w rolę szkolnych dziennikarzy, którzy w profesjonalny sposób korzystali z kamery zakupionej do szkoły w ramach programu Laboratoria przyszłości.  „Co mówią uczniowie na temat matematyki?”, takie pytanie stawiali swoim koleżankom i kolegom.

            Z okazji hucznie świętowanego dnia matematyki odbył się kiermasz matematycznych zagadek, nie zabrakło także kodowania oraz konkursu  na samodzielnie stworzoną krzyżówkę europejsko-matematyczną, pod opieką Pani Ewy Chudzik oraz Pani Anny Szewczyk. Wyniki już niebawem.

            Należy pamiętać, że matematyka to nie tylko rachunki i wzory. To ważny składnik kultury człowieka, budowany przez wieki.

            Środa upłyną pod znakiem religii. Podczas zajęć lekcyjnych prowadzonych przez Panią Wiolettę Tracz uczniowie poznawali religie występujące na terenie Europy, ukazując pomiędzy nimi podobieństwa i różnice zastanawiali się czy istniej możliwość znalezienia wspólnego dialogu. Nie zabrakło także odniesienia do sfery sacrum, którą spotkamy w codziennym życiu zarówno w sztuce, malarstwie jak również architekturze.

            Czwartek poświęcony był językowi. Klasa 6a podczas lekcji języka angielskiego uczestniczyła w zajęciach z użyciem okularów VR. Uczniowie przyjrzeli się swojemu sposobowi komunikacji. Zauważyli, że ich wiadomości do kolegów są coraz krótsze oraz że pojawiają się w nich emotikony. Omówiliśmy skróty, jakie najczęściej używane są w wiadomościach tekstowych. Następnie przenieśliśmy się w czasie do okresu, gdy pismo obrazkowe było już używane. Uczniowie odszyfrowali wiadomości zakodowane starożytnymi znakami, a następnie za pomocą okularów VR podziwiali oryginalne, barwne przykłady pisma obrazkowego. Uczniowie po obejrzeniu hieroglifów doszli do wniosku, że istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości znów będziemy posługiwać się częściej obrazkami niż słowem pisanym, a tym samym nasz język zatoczy koło rozwoju. Natomiast klasy 7a oraz 8a odbyły wirtualne wycieczki po ciekawych miejscach kultury europejskiej, zwiedzając między innymi Londyn, Paryż, Berlin czy Wiedeń. Ponadto, na szkolnych korytarzach pojawiła się gra terenowa związana z Wielką Brytanią. Uczestnicy poszukiwali odpowiedzi na pytania wśród informacji w języku angielskim, rozwieszonych na terenie szkoły. Pytania dotyczyły m.in. historii języka angielskiego, elementów historii Wielkiej Brytanii oraz kultury brytyjskiej. Wyniki zostaną ogłoszone w najbliższym czasie, a najlepsi otrzymają niespodzianki. Wszystkie te aktywności przygotowali i poprowadzili nauczyciele języka angielskiego z naszej szkoły.

            Uczniowie klasy IV a, pod kierunkiem Pani Anny Grzywacz, czytali informacje - ciekawostki dotyczące języka polskiego umieszczone na drzwiach do sal lekcyjnych. Potem poznali znane sentencje łacińskie przygotowane przez Panią Klaudię Klejnglas na gazetce ściennej. Następnie w czasie lekcji  w formie zabawy mogli nauczyć się wielu słów ze starodawnej polszczyzny.

            Podczas przerwy niektórzy uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami z języka polskiego przygotowanymi przez Panią Ewę Zomkowską.

        • Tydzień Kultury Europejskiej w klasach I - III
          • Tydzień Kultury Europejskiej w klasach I - III

          • 11.05.2024
          • Klasa 1a pod opieką Pani Anety Filipiak oraz Pani Moniki Janczewskiej  rozpoczęła swoją przygodę z kulturą europejską w poniedziałek od prezentacji, z której uczniowie dowiedzieli się: co to są kontynenty, ile ich jest oraz jakie państwa należą do którego kontynentu. Następnie klasa została podzielona na grupy. Każda grupa wybrała jeden kraj europejski, który przybliżała reszcie klasy za pomocą stworzonego lapbooka. Na zakończenie efekty naszych prac zostały umieszczone na gazetce szkolnej.

            Uczniowie klas 1b pod opieką Pani Ewy Ernest zagłębiali się w ciekawostki państw europejskich, odkrywając to, co w nich najpiękniejsze. W pierwszym etapie tego projektu powstała w klasie ogromna mapa Europy, złożona z puzzli pokolorowanych przez dzieci. Następnie uczniowie oglądali prezentację multimedialną, podczas której  poznały stolice państw europejskich, budowle, miejsca oraz przysmaki  kulinarne z jakich te kraje słyną. Na koniec Tygodnia Kultury Europejskiej uczniowie zwiedzali stanowiska z ciekawostkami danych krajów, przygotowane przez uczniów klas IV-VIII. Tam mogli oglądać plakaty, zdjęcia znanych ludzi z Europy, rozwiązywać quizy, nauczyć się słówek w innych językach oraz spróbować tradycyjnych smakołyków, które cieszyły się największym powodzeniem i zainteresowaniem wśród pierwszoklasistów.

            Uczniowie klasy 2a pod opieką Pani Lucyny Zygan w ramach Tygodnia Kultury Europejskiej wykonali flagi poszczególnych państw europejskich. Wykorzystując metodę projektu, z przygotowanych materiałów stworzyli plakaty, na których umieścili najważniejsze wiadomości oraz ciekawostki dotyczące wybranego kraju. Praca metodą projektu uczyła dzieci planowania, organizacji oraz współpracy zespołowej.

            Do szkolnych obchodów przyłączyli się także uczniowie klasy 2b pod opieką Pani Elizy Nozderko, którzy przygotowali prezentacje o stolicach, zabytkach, roślinach, zwierzętach i geografii Europy. W ramach projektu edukacyjno – wychowawczego ,,Starszy dla młodszego – młodszy dla starszego”, odwiedzili młodszych i starszych kolegów oraz koleżanki z klasy 1a, 1b oraz 3a, prezentując efekty swojej pracy.

            Klasa 3a pod opieką Pani Aleksandry Jankowskiej korzystając z atlasów oraz encyklopedii omawiała najważniejsze dzieła architektury, najsławniejszych mieszkańców oraz symbole krajów europejskich.

            Natomiast klasa 3b wraz z Panią Katarzyną Dziedzic uczestniczyła w projekcie „Podróż po Europie” uczniowie stworzyli plakaty dotyczące baśni europejskich, wielkich rzek, gór oraz najciekawszych zabytków Europy. Nie zabrakło także informacji o potrawach.

        • Tydzień Kultury Europejskiej na świetlicy
          • Tydzień Kultury Europejskiej na świetlicy

          • 11.05.2024
          • Podczas Tygodnia Kultury Europejskiej w świetlicy szkolnej wiele się działo.

            W ramach dnia matematycznego uczniowie zagłębili się w tajniki geometrii.  Dzień rozpoczął się prezentacją ukazującą historię jednego z działów królowej nauk. Dzieci obejrzały film edukacyjny " Euklides-ojcem geometrii". Nie zabrakło także różnych skocznych oraz sensorycznych zabaw, czy układania wzorów i robotów z figur geometrycznych.

            W ramach dnia kulturowego na warsztat wzięto europejskich autorów książek dla dzieci z Danii, Szwecji, Norwegii oraz Polski. W ramach projektu edukacyjnego "W krainie baśni Andersena" dzieci wysłuchały mało znanej baśni "Stokrotka", odpowiadały na pytania, rozmawiały na temat treści i problemów moralnych poruszonych w utworze oraz wykonały własny teatrzyk KAMISHIBAI. Rozmawiały także o tym skąd się wzięły książki,  jak o nie dbać, następnie wykonały plakat "Prośby książek". Wysłuchały prezentacji na temat innych skandynawskich i Polskich autorów książek dla dzieci. Rysowały własne propozycje stron tytułowych do wysłuchanych tekstów. Na koniec obejrzały ekranizację książki Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka".

            Obchodząc Tydzień kultury Europejskiej nie mogło zabraknąć rozmów na temat Unii Europejskiej i krajów członkowskich. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o poszczególnych krajach za pomocą interaktywnego quizu, doskonaląc jednocześnie wiedzę dotyczącą barw poszczególnych flag krajów członkowskich. Zwieńczeniem działań było zaprojektowanie trasy photona po Europie w celu poszukiwania skarbów Europy. 

        • Ciekawe spotkanie
          • Ciekawe spotkanie

          • 11.05.2024
          • Nowa Gwinea (indonezyjska nazwa to Papua, dawniej Irian)– wyspa w zachodniej części Oceanu spokojnego w Melanezji, pod względem wielkości druga po Grenlandii wyspa świata.

            Choć bezpośredni lot z Polski do Papui-Nowej Gwinei trwa zwykle 51h 35min, a pokonywana odległość to 21311 km, to dzięki Pani Joannie Gołaszewskiej uczniowie klasy 2a, 3a oraz 4c mogli w piątkowy poranek poznać dokładnie ten kraj. 

            Pani Joanna z pasją opowiadała o Nowej Gwinei i swoim pobycie w tym malowniczym kraju, przybliżyła uczniom realia życia ludzi w dalekiej Nowej Gwinei. Uczniowie zobaczyli zdjęcia pokazujące codzienne życie mieszkańców tego kraju, stroje ludowe. Pani Joanna opowiedziała o szkołach, opiece medycznej oraz sposobach podróżowania w tym kraju. Podróże odbywają się samolotem lub przez dżunglę. Wówczas trzeba wyciąć w drogę maczetę.

            Uczniowie docenili łatwość dostępu do edukacji, ponieważ nie muszą płynąć do naszej pięknej szkoły każdego dnia w dłubiance.

        • Wyniki konkursu ,,Orzeł Matematyczny" - klasy I - III
          • Wyniki konkursu ,,Orzeł Matematyczny" - klasy I - III

          • 11.05.2024
          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

            z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”  dla klas I - III, (realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Orzeł”).

            Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i osiągnęli wysokie wyniki:

            • Marcel Twardo klasa 1 - 335 punktów laureat, 13 miejsce w kraju,
            • Zofia Zaręba klasa 1 - 305 punktów laureat, 19 miejsce w kraju,
            • Eryk Olko klasa 1 - 300 punktów laureat, 20 miejsce w kraju,
            • Olga Borzymek klasa 2 - 345 punktów laureat, 10 miejsce w kraju,
            • Aleksander Stańczak klasa 2 -  320 punktów laureat, 15 miejsce w kraju,
            • Pola Ziarkiewicz klasa 2 -  295 punktów laureat, 20 miejsce w kraju,
            • Hanna Wagner klasa 3 - 330 punktów laureat, 13 miejsce w kraju,
            • Jan Borkowski klasa 3 -  325 punktów laureat, 14 miejsce w kraju,
            • Weronika Kaźmierczyk klasa 3  - 305 punktów laureat, 18 miejsce w kraju,
            • Hanna Niewczas klasa 3  - 295 punktów laureat, 20 miejsce w kraju.

            ​​​​​​​​​​​​​​Serdecznie gratulujemy!

        • Wyniki konkursu ,,Orzeł Matematyczny" - klasy IV - VIII
          • Wyniki konkursu ,,Orzeł Matematyczny" - klasy IV - VIII

          • 11.05.2024
          • Szanowni Państwo, drodzy uczniowie,

            z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny” (realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Orzeł”).

            Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, okazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję.

            Zgodnie z regulaminem przyznaliśmy następujące tytuły oraz dyplomy:

            - za miejsca od I do III - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu oraz nagrodę,

            - za miejsca od IV do XVIII - tytuł i dyplom laureata ogólnopolskiego konkursu,

            - pozostałym uczestnikom bez względu na uzyskany wynik przyznany został imienny dyplom uznania.

            Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

            • Tymon Bednarski klasa 4 - 365 punktów laureat, 7 miejsce w kraju,
            • Mikołaj Czejarek klasa 4  - 355 punktów laureat, 9 miejsce w kraju,
            • Gabrysia Hus klasa 4 -  335 punktów laureat, 13 miejsce w kraju,
            • Jakub Pietraszko klasa 4 - 325 punktów laureat, 15 miejsce w kraju
            • Paweł Dąbkowski klasa 4 - 320 punktów laureat, 16 miejsce w kraju,
            • Aleksandra Ochalska klasa 5  - 280 punktów laureat, 17 miejsce w kraju,
            • Mateusz Piłczyński klasa 6 -  325 punktów laureat, 10 miejsce w kraju,
            • Antoni Ślubowski klasa 7  - 315 punktów laureat, 15 miejsce w kraju.

            Serdecznie gratulujemy!

        • Konkurs ,,Pięknie czytam"
        • Dzieciaki Sadzeniaki
          • Dzieciaki Sadzeniaki

          • 11.05.2024
          • We wtorek uczniowie klasy 2a pod opieką Pani Lucyny Zygan oraz Pani Katarzyny Makowskiej - Kubal uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez sklep Leroy Merlin w Jabłonna pt. „Dzieciaki Sadzeniaki”.

            Celem tej ogólnopolskiej akcji jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowania przyrodą. Zajęcia składały się z dwóch  części: teoretycznej i praktycznej. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację o korzyściach, jakie dają nam rośliny zielone oraz dowiedzieli się mnóstwo niesamowitych ciekawostek o roślinach rosnących w różnych zakątkach Ziemi. Był też czas na zwiedzanie i podziwianie roślin znajdujących się na dziale ogród.

            Ostatnią i najbardziej wyczekiwaną częścią spotkania było sadzenie kwiatków. Każdy uczestnik  otrzymał swoją doniczkę i kwiatka, którego do niej przesadził. Na zakończenie spotkania każdemu uczniowi został wręczony dyplom za udział w szkółce sadzenia roślin.

            Serdecznie dziękujemy personelowi sklepu LEROY MERLIN, a w szczególności Pani Karolinie Orlikowskiej za super przeprowadzone warsztaty i przekazaną nam wiedzę. Obiecujemy, że będziemy szanować przyrodę i dostrzegać jej piękno oraz dbać o zasadzone przez nas roślinki. 

             

        • Tydzień Kultury Europejskiej
          • Tydzień Kultury Europejskiej

          • 05.05.2024
          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

            już od jutra w naszej szkole startuje Tydzień Kultury Europejskiej, każdego dnia na uczniów będą czekały akcje, wydarzenia oraz lekcje związane z tematyką przypisaną do poszczególnych dni, a wszystko po to, aby dobrze przygotować się do piątkowego podsumowania, które będzie zarazem świętem szkoły.

            W najbliższy piątek, tj. 10 maja uczniowie klas IV - VIII przygotują stanowiska z ciekawostkami z danych krajów, które wylosowali wcześniej:

            • klasa IVa - Wielka Brytania,
            • klasa IVb - Portugalia,
            • klasa IVc - Słowacja,
            • klasa Va - Ukraina,
            • klasa Vb - Niemcy,
            • klasa Vc - Gracja,
            • klasa VIa - Włochy,
            • klasa VIb - Węgry,
            • klasa VIIa - Francja,
            • klasa VIIb - Chorwacja,
            • klasa VIIIa - Hiszpania.

            Serdecznie zapraszamy do założenia ubrań w kolorach flagi wylosowanego Państwa.

             

        • Abonament obiadowy
        • Zebranie z rodzicami - klasy III
          • Zebranie z rodzicami - klasy III

          • 02.05.2024
          • Szanowni Państwo,

            ze względu na próbę przed Pierwszą Komunią Świętą uczniowie klas trzecich - 3a oraz 3b zebranie z rodzicami mają przełożone na dzień 8 maja (środa) na godz. 17:30.

            Klasa 3a - sala nr 1

            klasa 3b - sala nr 4

            Serdecznie zapraszam 

                                                                                                                                                           Wioletta Tracz

                                                                                                                                                         dyrektor szkoły 

             

        • Zebranie z rodzicami
          • Zebranie z rodzicami

          • 02.05.2024
          • Szanowni Państwo,

            uprzejmie przypominam, że 9 maja 2024 roku (czwartek) odbędzie się zebranie z rodzicami w naszej szkole, według poniższego harmonogramu:

            Godz. 17:30

            • klasa 1a - sala nr 4
            • klasa 1b - sala nr 1 
            • klasa 2a - sala nr 3
            • klasa 4a - sala nr 5
            • klasa 4c - sala nr 7
            • klasa 5a - sala nr 9
            • klasa 5b - sala nr 12
            • klasa 6a - sala nr 8
            • klasa 7a - sala nr 6
            • klasa 7b - sala nr 11

            Godz. 18:30

            • klasa 2b - sala nr 3
            • klasa 4b - sala nr 5 
            • klasa 5c - sala nr 6
            • klasa 6b - sala nr 12
            • klasa 8a - sala nr 11 

            Podczas zebrania uzyskają Państwo informację:

            • dotyczącą osiągnięć edukacyjnych dzieci,
            • organizacji pracy szkoły w najbliższym czasie,
            • spraw bieżących z życia klasy i szkoły.

            Ponadto w godzinach 18:15 - 19:45 będą mieli Państwo możliwość odbyć indywidualne spotkania z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

            Serdecznie zapraszam.

                                                                                                                                                           Wioletta Tracz

                                                                                                                                                          dyrektor szkoły

        • Konkurs matematyczny
          • Konkurs matematyczny

          • 02.05.2024
          • Drodzy Uczniowie klas IV - VIII,

            z okazji obchodów Tygodnia Kultury Europejskiej w naszej szkole w dniach od 6 do 10 maja i obchodzonego w ramach niego dnia matematycznego we wtorek uczniowie klasy VIIb pod opieką pani Katarzyny Tomporowskiej ogłaszają konkurs.

            Zadaniem konkursowym jest zapamiętanie jak najwięcej kolejnych cyfr liczby Pi - π.. Recytacja liczb oraz rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 marca.

            Serdecznie zapraszamy.

        • Konkurs świetlicowy ,,Kochano mamo"
        • Konstytucja 3 maja
          • Konstytucja 3 maja

          • 01.05.2024
          • Rozpłynęła się już pieśń radosna,

             głośnym echem po ojczystym kraju,

            - Witaj, witaj, Majowa Rocznico, pamiętny Trzeci Maju...”

            W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klasy 5b oraz 5c przy wsparciu solistek z klasy 4a oraz 7a pod opieką Pani Klaudii Klejnglas przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

            Uczniowie w krótkim programie telewizyjnym pt.: ,,Czym jest Konstytucja?" przybliżyli nam wydarzenia z 3 maja 1971 roku, mówiąc o ich kontekście historycznym oraz wpływie na dzieje Polski. 

            Musimy pamiętać, że nie byłoby tego święta, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”. Byli to: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, Ignacy i Stanisław Potoccy oraz Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki, Stanisław Staszic. Wszyscy oni na Sejmie Czteroletnim uchwalili ustawę zwaną Konstytucją 3 Maja. Mimo, że obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej.

            Wzruszającym momentem była inscenizacja przedstawiając Mazurka Dąbrowskiego.

            Serdecznie dziękujemy Pani Klaudii Klejnglas za przygotowanie uroczystości oraz Pani Agnieszce Dowierciał oraz Malwinie Wolskiej za przygotowanie dekoracji. 

            Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmików zamieszczonych na profilu Fb szkoły. 

        • Konstytucja 3 maja
          • Konstytucja 3 maja

          • 01.05.2024
          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

            serdecznie zapraszamy do odsłuchania utworu muzycznego w wykonaniu uczniów klasy 2a pod opieką Pani Lucyny Zygan.

            Jest to niespodzianka dla całej społeczności szkolnej, za którą bardzo serdecznie dziękujemy.

            Utwór dostępny jest na profilu Fb szkoły

            https://www.facebook.com/profile.php?id=100063655804664

        • Szermierczy sukces
          • Szermierczy sukces

          • 01.05.2024
          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

            z radością informujemy o kolejnych sukcesach szermierczych naszych uczniów. Tym razem podczas Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w kategorii U-10:

            • złoto wywalczył Nikodem Tarka,
            • srebro walczyła Irena Machnio,
            • natomiast siódme miejsce zajęła Alicja Dębska,

            zaś w kategorii U - 12 dwunaste miejsce zajęła Natalka Justyniarska.

            Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów. 

        • Sukces w badmintona
          • Sukces w badmintona

          • 01.05.2024
          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

            z radością informujemy, że 27 kwietnia w Izabelinie Mateusz Gnatowski - uczeń klasy 2b, uczestniczył w Otwartym Turnieju Fundacji Edusport dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w badmintona. 

            Zagrał 9 meczy - miał na koncie 8 zwycięstw i tylko jedną porażkę, co pozwoliło mu wywalczyć złoto w swojej grupie wiekowej U11 i trzecie miejsce w kategorii U13. 

            Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

        • Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2024/2025